Askı Teli
  • Ürün Özellikleri
  • Ölçü ve Boyutlar
  • Kullanım Alanları

Çap Paketleme Çelik Tipi Galvaniz Kalınlığı Yangın Dayanım Sınıfı Akma Dayanımı
Ø 3,50 mm 100 Adet/Bağ DX 51D ( EN 10346 standardına uygun) Z45 A1 Sınıfı ≥ 140 N/mm²

askitelipaket 20 cm, 30 cm, 40 cm, 50 cm, 60 cm, 80 cm, 100 cm, 120 cm, 150 cm, 200 cm, 250 cm, 300 cm, 350 cm, 400 cm

Asma tavan sistemleri

Askı Teli Nedir?

Askı teli, alçıpan profillerinin tavan ve duvar uygulamalarında kullanılan temel ürünlerin başında gelmektedir. Askı telleri, istenen boyutta galvanizli telden üretilir. Askı telleri, tavan uygulamarında profileri tavan zeminine sabitleyen yardımcı elemandır.

Askı Teli Nasıl Kullanılır?

Projede belirtilen sayıda ve uzunlukta uygulanmalıdır. Askı teller profillere askı maşaları yardımıyla uygulanır. Öncelikle asma tavan uygulanacak yerin yan duvarlarına çerçeve şekline Tavan U profilleri uygulanır. Devamında tavanda C profillerinin tavan zeminine sabitleneceği yerlere delik açılır. Bu deliklere çelik dübeller sabitlenir. Asma tavanın ana iskeletini oluşturacak Tavan C profilleri, Tavan U profilleri içine yerleştirilir. Tavan zeminine sabitlenen çelik dübellerden belirtilen uzunluktaki askı telleri geçirilir ve askı maşaları yardımıyla Tavan C profillerine sabitlenir. Askı tellerinde kullanılan askı maşaları sayesinde profillerin hizalanması daha kolay bir şekilde yapılır.

Askı Teli Kullanım Yerleri

Askı teller projede belirtilen uygulama şekline göre asma tavanlarda kullanılır.

Ürün Özellikleri

Askı telleri galvanizli tel hammaddesi kullanılarak üretilir. Tel üzerindeki kaplama miktarı askı tellerinin uzun süre paslanmaması adına önemlidir. Askı telleri uzunlukları 20cm den başlar ve 300cm uzunluğa kadar üretilebilir. Ürün çapları 3,50mm ile 4mm arasındadır.

Tamamlayıcı Ürünler

Agraf
Henaks Agraf
Klips
Henaks Klips

Askı Teli Hakkında Bilgi Alın

Askı Teli fiyatları, ürün ve hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurun,

Hemen sizinle iletişime geçelim.